در حال بارگزاری...

پرسش های پرتکرار

خانه هوشمند خانه ایست که در آن همه سیستم های خانگی مثل چراغ ها، درها، ترموستات ها، دستگاه های پخش فیلم و موسیقی، سیستم های امنیتی، دوربین های مداربسته و … به هم مرتبط شده اند و می توانند هماهنگ با هم با امکان کنترل از راه دور و به صورت خودکار کار کنند.

مهمترین ویژگی یک خانه هوشمند هماهنگی همه اجزاء آن است؛ یک خانه هوشمند خانه ایست که در آن همه چیز به هم مرتبط است و همه سیستم ها با هماهنگی هم کار می کنند و بر عملکرد هم تاثیر می گذارند. ویژگی دیگر خانه هوشمند خودکارسازی است، در خانه هوشمند بسیاری از سیستم ها این قابلیت را دارند که به گونه ای تنظیم شوند که عملکرد خود به خودی داشته باشند.

ویژگی اصلی دیگر خانه هوشمند امکان کنترل از راه دور است. در خانه هوشمند شما می توانید از هر کجای دنیا که هستید بوسیله تلفن هوشمند یا تبلت بر خانه نظارت کامل داشته باشید و همه چیز را به خوبی کنترل کنید.

اول از همه اینکه زندگی در خانه هوشمند راحت است. برای انجام بیشتر کارهای ساده در خانه هوشمند نیاز به زحمت زیادی نیست. می توانید چراغ ها را همانطور که روی مبل نشسته اید روشن کنید، در ورودی را باز و بسته کنید، پرده ها را بالا و پایین ببرید یا سیستم تهویه و گرمایش و سرمایش را تنظیم کنید. در خانه هوشمند، شما احساس امنیت کامل دارید.

شما می توانید حتی وقتی که خانه نیستید درون خانه را ببینید، اگر بدون اطلاع شما در ورودی باز و بسته شد پیام دریافت کنید یا خانه تان را طوری برنامه ریزی کنید که وقتی کسی خانه نیست جوری به نظر برسد که انگار افراد زیادی در خانه حضور دارند! خانه هوشمند علاوه بر راحتی و امنیت، آسایش هم می آورد.

تصور کنید که در یک روز سرد زمستانی از محل کارتان به خانه می روید…

در خانه هوشمند دیگر نیازی نیست تا صبر کنید تا خانه کمی گرم شود، می توانید قبل از رسیدن به خانه سیستم گرمایش را روشن کنید و از همان اول وارد یک خانه گرم و راحت شوید.

به طور خلاصه خانه هوشمند از تمامی اختلال ها و اشکالاتی که به دلیل زندگی شلوغ امروز امکان وقوع دارد٬ پیشگیری می کند.

زندگی در شرایط امروز بسیارمتفاوت با گذشته است. پس منطقی به نظر می رسد که راه حل های انسان، مدرن و متفاوت باشد.

Smart Home به معنی خانه هوشمند و BMS که مخفف Building Management System است به معنی سیستم مدیریت ساختمان است. در خانه هوشمند تمرکز سیستم بر کنترل فضاهای داخلی و تجهیزات درون خانه است و هدف علاوه بر بهینه سازی انرژی، راحتی ، آسایش و امنیت ساکنان خانه هم هست. BMS معمولا در مشاعات ساختمان کاربرد دارد و امکان مدیریت و نظارت بر موتورخانه و سایر بخش های مشترک ساختمان را به وجود می آورد. از سیستم BMS بیشتر در مراکز تجاری، بیمارستان ها و ساختمان های بسیار بزرگ استفاده می شود.

در سیستم های خانه هوشمند این قابلیت وجود دارد که خود مصرف کننده یا کاربر با واسطه های کاربری نظیر پنل های لمسی، گوشی موبایل، تبلت، ریموت کنترل و پیامک به سیستم فرمان دهد و آنرا کنترل کند.

همچنین به طور معمول هزینه ی اجرای سیستم های BMS بالاتر تمام می شود که مصرف کنندگان و افراد داخل ساختمان دسترسی به سیستم مدیریت ندارند و توسط اپراتور موارد فرمان دهی می شود.

بیشتر بخش های خانه را تحت کنترل سیستم هوشمند قرار می دهد اما بیشتر از همه ۴ بخش اصلی هستند که تحت کنترل قرار می گیرند. نورپردازی، سیستم های گرمایش و سرمایش، پخش فیلم و موسیقی و امنیت این ۴ بخش هستند.

به جز این ها در ورودی خانه، پرده های برقی و سیستم آبیاری باغچه، استخر و سونا و جکوزی و … هم می تواند تحت کنترل سیستم هوشمند قرار بگیر